Šimunović strijelac za Celtic

N. Kalinić ponovno junak Fiorentine u samoj završnici

19.03.2017.

Nikola Kalinić još je jednom bio čovjek odluke u pobjedi svoje Fiorentine, a Jozo Šimunović postigao je prvi ovosezonski pogodak za Celtic.

Nogometaši Fiorentine u nedjelju su gostovali kod Crotonea, pretposljednje momčadi Serie A, a početnih 0:0 na semaforu je stajalo sve do 90. minute, kada je Nikola Kalinić postigao pobjedonosni pogodak.

Hrvatski je napadač prebacio domaćeg vratara nakon proigravanja Saponare, a Viole su ostale na osmoj poziciji talijanskog prvenstva.

Kalinić je odradio cijeli dvoboj, a Milan Badelj igrao je do 71. minute, kada ga je zamijenio Olivera. Hrvoje Milić ostao je na klupi za pričuve.

U škotskom je prvenstvu Celtic slavio kod Dundeeja 2:1, a prvi je pogodak za vodeću momčad lige postigao hrvatski branič Jozo Šimunović, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela za 1:0. Šimunoviću je to bio prvi ovosezonski pogodak, a odigrao je svih 90 minuta.