Novi pogodak Santinija za Caen

Hrvati asistenti: Perišić u derbiju, Kramarić u golijadi, Mandžukić, Srna

15.04.2017.

Mario Mandžukić, Ivan Perišić, Andrej Kramarić i Darijo Srna u subotu su ubilježili po jednu asistenciju za svoje klubove, a Ivan Santini upisao se u listu strijelaca.

Gradski derbi Intera i Milana u sklopu 32. kola Serie A završen je bez pobjednika, 2:2, premda je Inter imao dva pogotka prednosti.

Za vodstvo crno-plavih pogodio je Candreva u 36. minuti utakmice, a u 44. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Perišić s lijeve strane ubacuje za Icardija, koji povisuje na 2:0.

Milan je izjednačio preko Romagnolija u 83. minute te Zapate u sedmoj minuti sudačke nadoknade vremena. Perišića je u 68. minuti zamijenio Eder, a Brozović je cijeli susret pratio s klupe za pričuve. U redovima Milana nije bilo Marija Pašalića zbog žutih kartona.

Mario Mandžukić asistenciju je upisao u Juventusovom gostovanju kod Pescare, gdje je Stara dama pobijedila 2:0. Oba je pogotka postigao Higuain, a hrvatski mu je napadač glavom dodao za drugi pogodak, u 43. minuti.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, Marko Pjaca nije nastupio zbog ozljede, a Hrvoje Miličević i Robert Murić nisu ulazili u igru za Pescaru.

Hoffenheim je u 29. kolu Bundeslige nadjačao Borussiju (M) 5:3, a Andrej Kramarić asistirao je u 89. minuti Demirbayu za posljednji, peti pogodak svoje momčadi.

Kramarić je igrao od početka do kraja utakmice.

Bivši kapetan Vatrenih Darijo Srna bio je asistent za prvi pogodak Šahtara u srazu s gradskim rivalom Olimpikom. Završilo je 4:0 za Šahtar, a Srna je u 7. minuti u strijelca prometnuo Taisona. Odigrao je cijeli susret.

U 33. kolu Ligue 1, Caen je remizirao kod Metza 2:2, a Ivan Santini postigao je prvi pogodak svoje momčadi, u 74. minuti za izjednačenje na 1:1. Santini je igrao svih 90 minuta.