Izaberite najboljeg

Vatreni vikend: Mandžukić, Perišić ili Rakitić?

24.04.2017.

Hrvatski nogometni savez donosi pregled klupskog učinka aktualnih reprezentativaca.

Lovre Kalinić (Gent) - Gent je kod kuće remizirao s Oostendeom 1:1, a Kalinić je branio od početka do kraja utakmice.
Dominik Livaković (Dinamo) - igrao svih 90 minuta u derbiju Dinama i Hajduka na Maksimiru, koji je pripao Splićanima rezultatom 2:0.
Danijel Subašić (Monaco)
 - branio cijelu utakmicu na gostovanju kod Lyona, gdje je Monaco uzeo sva tri boda (2:1).
Ivan Vargić (Lazio) - uvjerljivu domaću pobjedu Lazija nad Palermom (6:2) pratio s klupe za pričuve.

Vedran Ćorluka (Lokomotiv) - Lokomotiv je kod kuće remizirao s Amkarom 3:3, a Ćorluku je nakon teške ozljede tetive u 80. minuti zamijenio Myhalyk. Hrvatskom dokapetanu slijedi višemjesečni oporavak.
Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen) - zbog suspenzije nije nastupio u porazu svog Bayera kod Freiburga (2:1).
Marin Leovac (PAOK) - nije kandidirao za pobjedničko gostovanje PAOK-a kod Plataniasa (3:1).
Marko Lešković (Dinamo) - odradio cijeli hrvatski derbi Dinama i Hajduka, u porazu Modrih 2:0.
Dejan Lovren (Liverpool) - u domaćem porazu Liverpoola od Crystal Palacea (1:2) igrao do 79. minute, kada ga je zamijenio Alexander-Arnold.
Matej Mitrović (Bešiktaš) - Bešiktaš u ponedjeljak dočekuje Adanaspor.
Josip Pivarić (Dinamo) - u maksimirskom derbiju i porazu od Hajduka (2:0) igrao od prve do zadnje minute.
Gordon Schildenfeld (Dinamo) - derbi s Hajdukom i pobjedu splitske momčadi 2:0 pratio s klupe za pričuve.
Ivan Strinić (Napoli) - zaigrao u udarnoj postavi na gostovanju kod Sassuola (2:2), zaradio žuti karton, a zamijenio ga je Ghoulam pet minuta prije kraja.
Domagoj Vida (Dynamo Kijev) - u derbiju sa Srninim Šahtarom igrao svih 90 minuta, a momčad iz Donecka svladala je Kijevljane 1:0.
Šime Vrsaljko (Atletico Madrid) - zbog ozljede koljena propustio minimalnu gostujuću pobjedu Atletica kod Espanyola (1:0).

Domagoj Antolić (Dinamo) - kapetan Modrih sudjelovao je u porazu od Hajduka (2:0) od početka do kraja susreta.
Milan Badelj (Fiorentina)
- igrao od početka do kraja u bogatom ogledu Fiorentine i Intera, u kojemu su Viole slavile rezultatom 5:4.
Filip Bradarić (Rijeka) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Istre 1961 (1:1).
Marcelo Brozović (Internazionale) - u 76. minuti okršaja Fiorentine i Intera (5:4) zamijenio Kondogbiju.
Ante Ćorić (Dinamo) - u 59. minuti derbija s Hajdukom zamijenio Guilhermea, a Bili su slavili 2:0.
Mateo Kovačić (Real Madrid) - u domaćem El Clasicu s Barcelonom i porazu Real Madrida 3:2 sudjelovao od 70. minute, kada je zamijenio Casemira.
Luka Modrić (Real Madrid) - odigrao cijeli El Clasico te morao priznati domaći poraz Real Madrida od Barcelone (3:2).
Ivan Perišić (Internazionale) - strijelac prvog i asistent za treći pogodak Intera na gostovanju kod Fiorentine, gdje su crno-plavi poraženi 5:4. Precizan je bio u 29. minuti za 1:1, a asistirao je Icardiju u 88. minuti za 5:3. Odigrao je cijelu utakmicu.
Ivan Rakitić (Barcelona) - asistirao Messiju za prvi pogodak Barcelone u pobjedi u El Clasicu 3:2 te odmjerenim udarcem iz daljine postigao drugi. U Madridu je igrao od prve do zadnje minute.
Marko Rog (Napoli) - ostao među Napolijevim pričuvama u gostujućem remiju kod Sassuola (2:2).

Duje Čop (Sporting Gijon) - odigrao cijelu utakmicu na gostovanju kod Osasune (2:2), gdje je u 81. minuti asistirao Castru za izjednačenje i osvajanje jednog boda.
Nikola Kalinić (Fiorentina) - zbog suspenzije propustio golijadu Fiorentine i Intera te pobjedu svoje momčadi 5:4.
Andrej Kramarić (Hoffenheim) - u remiju kod Kölna (1:1) kojim je Hoffenheim osigurao nastup u Europi Kramarić je igrao do 57. minute, kada ga je zamijenio Amiri.
Mario Mandžukić (Juventus) - Juventus je kod kuće pobijedio Genou 4:0, a Mandžukić je udarcem iskosa postigao treći pogodak Stare dame. U 82. minuti zamijenio ga je Sturaro.
Marko Pjaca (Juventus) - zbog ozljede koljena propustio domaću pobjedu Juventusa protiv Genoe (4:0).

(Popis obuhvaća aktualne reprezentativce s Europskog prvenstva u Francuskoj te s pozivima za kvalifikacijske utakmice za SP 2018. godine)