Barcelona slavila u Madridu

Rakitić strijelac i asistent u El Clasicu

23.04.2017.

U novom izdanju španjolskog El Clasica, Barcelona je pobijedila Real Madrid 3:2, uz pogodak i asistenciju Ivana Rakitića, a nastupila su sva trojica hrvatskih reprezentativaca.

Susret Real Madrida i Barcelone odigran je u sklopu 33. kola Primere, a momčad Luisa Enriquea ovom se pobjedom poravnala s vječnim rivalom na vrhu poretka, premda Real Madrid ima utakmicu manje.

Domaćini su poveli u 28. minuti preko Casemira, a poravnao je Messi samo pet minuta poslije, na asistenciju hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića.

Igrala se 73. minuta kada je Rakitić odmjerenim udarcem s dvadesetak metara preokrenuo rezultat i donio Barceloni vodstvo 2:1, a nakon isključenja Ramosa Real Madrid je s igračem manje izjednačio preko Rodrigueza.

U posljednjoj akciji na susretu, Messi je pogodio za 3:2 te su sva tri boda krenula put Barcelone.

Rakitić je odigrao cijeli susret, kao i Luka Modrić u redovima Real Madrida. Mateo Kovačić na teren je ušao u 70. minuti umjesto Casemira.