Kijevljani slavili, Caen poražen

Vida i Santini strijelci, Srna asistent za pobjedu

30.04.2017.

U 27. kolu ukrajinskog prvenstva važne su uloge odigrali hrvatski nogometaši, a Ivan Santini opet se upisao u listu strijelaca Ligue 1.

Vodeće momčadi ukrajinske lige, Šahtar i Dynamo, upisali su u nedjelju pobjede. Šahtar je svladao Oleksandriju 1:0, pogotkom Ferreyre desetak minuta prije kraja, a za pobjedonosni je pogodak centaršutem asistirao bivši kapetan Vatrenih Darijo Srna, koji je odigrao cijelu utakmicu.

Kijevljani su uvjerljivo slavili na gostovanju kod Černomoreca (4:1), a treći je pogodak Dynama u 44. minuti postigao Domagoj Vida. Reprezentativni je branič precizan bio glavom nakon kornera.

Vida je također igrao od početka do kraja, a preostale su pogotke Dynama postigli dva puta Jarmolenko te Besedin. Počasni pogodak za Černomorec bio je djelo Tatarkova.

U francuskom nogometnom prvenstvu, Caen je kod kuće poražen od Marseillea 5:1, a jedini je strijelac Caena bio hrvatski napadač Ivan Santini u devetoj minuti, efektnim lobom preko gostujućeg vratara. Santinija je u 79. minuti zamijenio Bessat.