Polufinalni uzvrat u Torinu

Mandžukić zabio Subašiću, Juventus u finalu LP-a

09.05.2017.

Nogometaši talijanskog prvaka Juventusa prvi su osigurali svoje mjesto u ovosezonskom finalu Lige prvaka.

U utorak je odigrana uzvratna utakmica polufinala Lige prvaka između Juventusa i Monaca, a Stara dama iz Torina pred svoje je navijače istrčala s dva pogotka prednosti iz prve utakmice u Monte Carlu (2:0).

Nakon 33 minute igre Juventus je povećao ukupno vodstvo zahvaljujući napadaču Vatrenih Mariju Mandžukiću, koji je iz drugog pokušaja svladao reprezentativnog kolegu Danijela Subašića na golu Monaca.

Na 2:0 povisio je Dani Alves tik nedugo prije odlaska na odmor, a počasni pogodak Monaca (2:1) postigao je Mbappe u 69. minuti dvoboja.

Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu te u sudačkoj nadoknadi zaradio žuti karton, a Subašić je među Monacovim vratnicama također stajao od početka do kraja. Marko Pjaca nije konkurirao za susret zbog ozljede koljena.

Drugi polufinalni par čine gradski rivali - Modrićev i Kovačićev Real Madrid i Vrsaljkov Atletico Madrid, a Real ima prednost 3:0 iz prvog susreta.