Hrvatski napadači tresli mreže

Dva gola Kramarića u golijadi, Kalinić zabio u preokretu

13.05.2017.

Napadači Vatrenih Andrej Kramarić i Nikola Kalinić u subotu su imali razloga za slavlje.

U vrlo sadržajnom susretu pretposljednjeg kola Bundeslige Hoffenheim je slavio na gostovanju u Bremenu 5:3, a dva je pogotka postigao Andrej Kramarić.

Kramarić je bio precizan u 11. minuti za 2:0 te u 49. minuti za 4:0, a u oba je navrata pogodio bliži kut Werderovog vratara. Preostale su pogotke za Hoffenheim postigli Szalai, Süle i Bičakčić. Strijelci za Werder bili su Gebre Selassie, Bargfrede i Bauer.

Hrvatski je napadač odigrao cijelu utakmicu.

Fiorentina je u 36. kolu talijanske lige dočekala Lazio, a gosti iz Rima poveli su preko Keite u 55. minuti. Izjednačio je Babacar sredinom drugog dijela, a na 2:1 za Viole preokrenuo je Nikola Kalinić, pospremivši u mrežu odbijenu loptu u 73. minuti.

Kalinić je u igru ušao umjesto Olivere samo osam minuta ranije, a za konačnu pobjedu Fiorentine 3:2 pobrinuli su se Lombardi autogolom te Murgia.

Hrvoje Milić ostao je na klupi za pričuve firentinske momčadi, a Milan Badelj zbog ozljede nije konkurirao za susret. Ivan Vargić bio je među pričuvama Lazija.