Perišić dodao i asistenciju

Vida, Perišić i Santini tresli mreže u pobjedama

20.08.2017.

Hrvatski su reprezentativci bili produktivni i ove nedjelje te dali svoj doprinos uspjesima kijevskog Dynama, Caena i Intera.

Dynamo iz Kijeva na svom je terenu pobijedio Stal 4:1, pri čemu je branič Vatrenih Domagoj Vida bio strijelac pogotka za 3:0, u 41. minuti. Mrežu je zatresao glavom nakon kornera, a odigrao je cijeli susret. Josip Pivarić zbog ozljede je odigrao samo prvih osam minuta za Kijevljane.

U prvom kolu Serie A Inter je kod kuće svladao Fiorentinu 3:0. Icardi je zabio za vodstvo s bijele točke, a u 15. minuti Ivan Perišić ubacuje za Icardija koji glavom udvostručava vodstvo. "Točku na i" stavio je upravo Perišić, koji je u 79. minuti ostao sam na drugoj vratnici i također glavom proslijedio loptu u mrežu.

Perišić je igrao svih 90 minuta, Marcela Brozovića je u 71. minuti zamijenio Gagliardini, a u sastavu Fiorentine Milan Badelj ostao je na klupi za pričuve. Nikola Kalinić i Ante Rebić nisu bili u kadru za utakmicu.

Ivan Santini postigao je svoj prvi ovosezonski pogodak za Caen, u gostujućoj pobjedi nad Lilleom 2:0. U listu strijelaca upisao se u 69. minuti, a odigrao je cijeli susret.