Preokreti Intera i Juventusa

Kramarić opet strijelac, Perišić i Mandžukić asistenti

26.08.2017.

Andrej Kramarić u strijelce se upisao i u drugom bundesligaškom kolu, a Ivan Perišić i Mario Mandžukić asistencijama su pomogli u preokretima Intera i Juventusa.

Nakon pogotka za pobjedu protiv Werdera u prvom kolu njemačkog prvenstva, Andrej Kramarić precizan je bio i u drugom kolu, na gostovanju kod Bayera iz Leverkusena.

Apotekari su poveli u 32. minuti, kada je s bijele točke pogodio Wendell, a Kramarić je izjednačio na 1:1 dvije minute nakon odmora. Ubrzo je Bayer ponovno poveo preko Bellarabija, a konačnih 2:2 postavio je Uth u 70. minuti.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu, a Tin Jedvaj zbog ozljede nije konkurirao za sastav Bayera.

U Italiji se također igra drugo kolo, a prvak Juventus našao se u zaostatku 2:0 kod Genoe Ivana Jurića već u prvih sedam minuta igre. S dva pogotka u nastavku prvog dijela poravnao je Dybala, a Stara dama preuzela je vodstvo u 62. minuti, kada je Mario Mandžukić proigrao Cuadrada za 3:2.

U sudačkoj nadoknadi Dybala je potvrdio pobjedu Juventusa 4:2. Mandžukić je igrao od početka do kraja utakmice, a Marko Pjaca nije nastupio zbog ozljede.

Preokretom je do pobjede stigao i Inter kod Rome, nakon što su domaćini poveli pogotkom Džeke u 15. minuti. Izjednačio je Icardi sredinom nastavka, a istom je igraču u 77. minuti Ivan Perišić povratnom loptom asistirao za 2:1.

Perišić je drugu asistenciju na utakmici ubilježio u 87. minuti, kada je dodao Vecinu za konačnih 3:1. Perišić je odigrao svih 90 minuta, a Marcelo Brozović ostao je na klupi za pričuve.