Tri boda iz Moldove

Hrvatska U-21 pobjedom otvorila kvalifikacije

31.08.2017.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija upisala je prva tri boda u svom prvom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2019. godine.

U-21: MOLDOVA - HRVATSKA 0:3 (0:2)
Kvalifikacije za EP 2019., Skupina 1.
Stadion Zimbrua, Kišinjev.

Sudac: A. Anufrijevs (Latvija)

Strijelci: 0:1 - Ćorić (5'), 0:2 - Brekalo (43'), 0:3 - Brekalo (61')

Žuti kartoni: Pongračić (38'), Jakoliš (56'), Bejan (89')

Moldova: Timbur, A. Macritchii, Tiscul, Mandricenco (od 46' Bejan), Marandici, Dragan (od 64' Cojocaru), Oancea (od 70' Cararus), Damascan, Boiciuc, V. Macrtichii, Bojii. Izbornik: D. Oprea.

Hrvatska: Posavec, Karačić, Ćaleta-Car, Pongračić, Sosa, Šunjić, Moro (od 71' Balić), Ćorić (od 58' Majer), Halilović (od 89' Bašić), Brekalo, Jakoliš. Izbornik: N. Gračan.

Hrvatska U-21 na željeni je način startala u novi kvalifikacijski ciklus, za europsku smotru najboljih u Italiji i San Marinu 2019. godine. Na gostovanju u Moldovi ubilježila je pobjedu, rezultatom 3:0.

Na prvi se pogodak čekalo samo pet minuta. Kapetan Halilović proigrao je Ćorića, koji prebacuje domaćeg vratara Timbura za vodstvo mladih Vatrenih.

Odmah potom prigodu je imao i Jakoliš, a Brekalo je potom u dva navrata pogađao okvir gola. No, u 43. minuti zatresao je mrežu za 2:0, preciznim prizemnim udarcem na povratnu loptu Sose.

Do konačnih je 3:0 Hrvatska stigla u 61. minuti, kada je Halilović upisao drugu asistenciju, a Brekalo drugi pogodak, izašavši sam ispred Timbura i mirno zaključivši okomitu akciju.

Hrvatska po uspješnom okončanju prvog kvalifikacijskog ispita odlazi na prijateljski ogled s Austrijancima, 4. rujna u Gleisdorfu, a kvalifikacije nastavlja 5. listopada kod kuće protiv Bjelorusije.