Pobjeda Barcelone na otvaranju

Ivan Rakitić ponovno zatresao mrežu Juventusa

12.09.2017.

U prvom kolu Lige prvaka Barcelona je pobijedila Juventus 3:0, a u listu strijelaca upisao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

Prvi dan grupne faze elitnog europskog natjecanja obilježio je derbi Barcelone i Juventusa, a Katalonci su pred svojim navijačima pobijedili 3:0 i zasjeli na čelo poretka u Skupini D.

Za vodstvo se na isteku prvog poluvremena pobrinuo Messi, a u 56. minuti na odbijenu je loptu prvi stigao Ivan Rakitić i s desetak je metara poslao u mrežu za 2:0. Dokapetan Vatrenih je u finalu Lige prvaka 2015. godine također bio strijelac protiv Juventusa.

U 69. minuti Messi je postigao svoj drugi pogodak, dok je Rakitića u 77. minuti zamijenio Paulinho. U sastavu Juventusa zbog ozljeda nije bilo Marija Mandžukića, dok Marko Pjaca zbog dugotrajnog oporavka nije prijavljen za ovu fazu natjecanja.

Šime Vrsaljko nije konkurirao za gostovanje Atletico Madrida kod Rome (0:0), a Hrvoje Milić zbog ozljede je morao propustiti domaći poraz Olympiakosa od Sportinga iz Lisabona (3:2).