Čop strijelac za Standard

Mario Mandžukić donio pobjedu Juventusu

20.09.2017.

Vatreni Mario Mandžukić osigurao je svom klubu sva tri boda u domaćem srazu s gostima iz Firence, a u Belgijskom kupu precizan je bio Duje Čop.

U petom kolu talijanskog prvenstva Juventus je dočekao Fiorentinu i pobijedio 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Ključni se trenutak zbio u 52. minuti, kada je Mandžukić glavom, u padu, u mrežu proslijedio ubačaj s desne strane terena.

Mandžukić je igrao od početka do kraja, a Marko Pjaca još se uvijek oporavlja od ozljede. Milan Badelj započeo je susret u prvoj jedanaestorici Fiorentine, ali je u 66. minuti zbog drugog žutog kartona morao napustiti teren.

Nikola Kalinić odigrao je prve 62 minute u domaćoj pobjedi Milana nad SPAL-om (2:0), a Petar Brlek odradio je prvo poluvrijeme u domaćem remiju svoje Genoe s Chievom (1:1). Ante Budimir branio je boje Crotonea u porazu kod Atalante (5:1) od 71. minute, a Marko Rog boje Napolija u preokretu kod Lazija (4:1) od 86. minute.

U šesnaestini finala Belgijskog kupa Standard iz Liege pred svojim je navijačima izbacio Heist rezultatom 4:0, a strijelac posljednjeg pogotka bio je hrvatski napadač Duje Čop.