Mandžukić isključen

Perica zabio Juventusu, Jurićeva Genoa uzela bod kod Milana

22.10.2017.

U sklopu devetog kola Serie A, Juventus je pobijedio 6:2 u Udinama, a Milan i Genoa remizirali su u susretu bez pogodaka.

Momčad Udinesea povela je u nedjelju protiv aktualnog prvaka nakon samo osam minuta igre, kada se hrvatski napadač Stipe Perica probio u kazneni prostor Stare dame i pored svog čuvara zatresao Buffonovu mrežu za 1:0.

No, Juventus je već u 14. minuti izjednačio autogolom Samira, da bi u 20. minuti Khedira zabio za preokret. U 26. minuti dva je žuta kartona zaradio Mario Mandžukić te je morao napustiti teren.

Na početku drugog poluvremena Danilo je izjednačio na 2:2, no s igračem manje Juventus postiže još četiri pogotka (Rugani, dva puta Khedira, Pjanić) i s konačnih 6:2 osvaja sva tri boda. Perica je igrao do 82. minute, kada ga je zamijenio Bajić, a dobio je i žuti karton. Andrija Balić ostao je na klupi Udinesea, a Marko Pjaca nije bio u kadru zbog ozljede.

Genoa pod vodstvom Ivana Jurića odigrala je 0:0 s Milanom na San Siru, u dvoboju u kojemu je domaćin od 25. minute igrao bez isključenog Bonuccija.

Nikola Kalinić bio je u udarnoj postavi Milana, a u 84. minuti zamijenio ga je Cutrone, dok je Petar Brlek ostao među gostujućim pričuvama.