Budimir strijelac za Crotone

Kombinacija Pivarić - Vida osigurala bod Dynamu, Santini asistent

29.10.2017.

Domagoj Vida, jedan od stupova obrane Vatrenih, u nedjelju je postigao pogodak za Dynamo na asistenciju Josipa Pivarića, a Ante Budimir zatresao je mrežu Fiorentine.

Kijevski Dynamo gostovao je u sklopu 14. kola ukrajinskog prvenstva u Lvivu kod Karpatyja te nakon neriješenih 1:1 osvojio bod s kojim ima sedam bodova manje od vodećeg Šahtara, uz utakmicu manje.

U 12. minuti utakmice Kijevljani su svoj jedini pogodak postigli nakon akcije hrvatskih reprezentativaca Josipa Pivarića i Domagoja Vide. Pivarić je ubacio u kazneni prostor, a Vida glavom zatresao mrežu.

Poravnanje je za Karpaty osigurao Mjakuško u 55. minuti, a Pivarić i Vida igrali su od početka do kraja utakmice.

U 11. kolu Serie A Crotone je na svom terenu dočekao Fiorentinu i poveo pogotkom hrvatskog napadača Ante Budimira u 17. minuti, koji je precizan bio iz blizine na povratnu loptu Trotte. Samo dvije minute kasnije Trotta je povisio na 2:0, a poraz Viola (2:1) ublažio je Benassi krajem prvog dijela.

Budimir je igrao do 79. minute, kada ga je zamijenio Simy, dok je Milan Badelj odradio cijeli susret u dresu Fiorentine.

U subotu je Ivan Santini asistirao za pobjedonosni pogodak Caena protiv Troyesa (1:0). Strijelac je bio Rodelin, a Santini je odigrao cijelu utakmicu.