Barcelona nadjačala Sevillu

Rakitić asistent za pobjedu, Budimir dvostruki strijelac

04.11.2017.

Dokapetan Vatrenih Ivan Rakitić pomogao je Barceloni protiv svog bivšeg kluba, a Ante Budimir postigao je dva pogotka Bologni, uključujući i onaj pobjednički.

Barcelona je u 11. kolu Primere ugostila Sevillu, te preko Paca povela u 23. minuti utakmice, da bi nakon sat vremena igre poravnao Pizarro.

Igrala se 65. minuta kada je reprezentativni veznjak Ivan Rakitić ubacio s desne strane u šesnaesterac i pronašao Paca, koji svojim drugim golom postavlja konačnih 2:1.

Rakitića je u 90. minuti zamijenio Mascherano, a Barcelona na čelu prvenstvenog poretka ima četiri boda više od drugoplasirane Valencije.

Hrvatski napadač Ante Budimir drugo se kolo zaredom upisao u listu strijelaca svog Crotonea. Nakon pogotka u prošlotjednoj domaćoj pobjedi nad Fiorentinom (2:1), Crotone je u subotu slavio i kod Bologne (3:2), a Budimir je dva puta bio precizan.

U 42. minuti izjednačio je rezultat na 1:1, pogotkom nakon odbijene lopte, da bi u 70. minuti udarcem s 15 metara donio sva tri boda svojoj momčadi. Budimir je igrao sve do sudačke nadoknade, a Bruno Petković u sastavu Bologne nije ulazio u igru.