Bundesligaški prvijenac

Brekalo donio Stuttgartu pobjedu nad Borussijom (D)

17.11.2017.

Mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo postigao je u petak pobjednički pogodak za Stuttgart u bundesligaškom dvoboju protiv Borussije iz Dortmunda.

Nakon reprezentativne stanke, na rasporedu su novi ligaški okršaji diljem Europe, a Bundesliga je u petak ponudila sraz Stuttgarta i dortmundske Borussije.

Akolo je domaćinu osigurao prednost nakon samo pet minuta igre, a žuto-crni su poravnali preko Philippa u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, nakon što je Schürrle propustio realizirati kazneni udarac.

Na poluvremenu je Stuttgartovog strijelca Akola zamijenio mladi Vatreni Josip Brekalo, koji je u 51. minuti povukao protunapad, "slomio" svog čuvara i poslao loptu u mrežu za, pokazat će se, pobjedu 2:1.

Brekalo je proteklih dana u dresu Hrvatske U-21 tresao mreže San Marina i Grčke, a pogodak Borussiji Dortmund bio mu je prvi u elitnom razredu njemačkog nogometa.