Spartak pobijedio Zenit, AEK vodeći

Pašalić stavio "točku na i" u derbiju, Livaja dvostruki strijelac

27.11.2017.

Mario Pašalić pogotkom je zaključio derbi Spartaka i Zenita u ruskom prvenstvu, a Marko Livaja upisao je nova dva pogotka u dresu AEK-a.

Spartak iz Moskve i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u ruskoj prijestolnici u sklopu 18. kola domaćeg prvenstva, a Moskovljani su pobjedom 3:1 ubilježili tri važna boda.

Vodstvo je Spartaku osigurao Samedov u 19. minuti, potom je Adriano povisio na 2:0, a deset minuta prije poluvremena Criscito je smanjio zaostatak Zenita na 2:1.

Završnicu je Spartak odradio bez isključenog Fernanda, a duboko u sudačkoj nadoknadi na drugoj je vratnici protunapad za konačnih 3:1 okončao veznjak Vatrenih Mario Pašalić, koji je u igru ušao u 76. minuti umjesto Adriana.

Na tablici vodi Ćorlukin Lokomotiv s 39 bodova, ispred Zenita (33), CSKA (32) i Spartaka (31).

U 12. kolu grčke lige, AEK je u Ateni nadjačao Platanias 3:0, a prva je dva pogotka za žuto-crne postigao hrvatski napadač Marko Livaja. Precizan je bio  u 39. i 49. minuti.

Posao je sredinom nastavka dovršio Bakasetas, a Livaju je u 71. minuti zamijenio Giakoumakis. AEK je vodeća momčad na tablici, s bodom prednosti ispred Olympiakosa, dva ispred PAOK-a i tri ispred Atromitosa.