Budimir donio pobjedu Crotoneu

Mandžukić zabio Bologni, Lovren Bournemouthu

17.12.2017.

Mario Mandžukić i Dejan Lovren u nedjelju su golovima pomogli Juventusu i Liverpoolu osigurati uvjerljive pobjede, a Ante Budimir bio je strijelac pobjedonosnog pogotka za Crotone.

Talijanski prvak Juventus zaigrao je u 17. kolu Serie A u Bologni, pri čemu je Pjanić u 27. minuti postigao prvi pogodak Stare dame.

Drugi je bio djelo Marija Mandžukića u 36. minuti, na Pjanićevu asistenciju. Mandžukić je izašao sam Mirantea i uspješno zaključio akciju. Posao Juventusa dovršio je Matuidi u 64. minuti.

Mandžukića je u 76. minuti zamijenio Dybala, a na klupi Juventusa nakon duge stanke našao se i oporavljeni Marko Pjaca. Za Bolognu je od 53. minute igrao Bruno Petković.

Istovremeno, Crotone je ugostio Chievo i pobijedio 1:0, a odlučujući se trenutak zbio u 33. minuti, kada je Ante Budimir na drugoj vratnici skrenuo loptu preko gol-crte i donio svojoj momčadi sva tri boda. Budimir je igrao sve do sudačke nadoknade, kada ga je zamijenio Simy.

U 18. kolu engleskog Premiershipa, Liverpool je na gostovanju svladao Bournemouth 4:0. Vodstvo je Redsima osigurao Coutinho u 20. minuti, a samo šest minuta poslije Dejan Lovren iz gužve u kaznenom prostoru glavom u požrtvovnom padu povisuje na 2:0.

Precizni su potom bili i Salah i Firmino, a Lovren je igrao od početka do kraja utakmice.