Andrijašević uposlio suigrača u pobjedi Genta

Rakitić strijelac i asistent, Kalinić asistirao za pobjedu, Brozović za bod

21.01.2018.

Dokapetan Vatrenih Ivan Rakitić bio je jedan od ključnih igrača u pobjedi Barcelone kod Betisa, a Nikola Kalinić, Marcelo Brozović i Franko Andrijašević istaknuli se asistencijama za Milan, Inter i Gent.

Nogometaši Barcelone nastavili su pobjednički niz u Primeri osvojivši tri boda i na gostovanju kod Betisa, u 20. kolu, a semafor je naposljetku pokazivao 5:0 za Katalonce.

Mrežu domaćina načeo je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 59. minuti, kada je na Suarezovo proigravanje izašao sam ispred suparničkog vratara te mirno zaključio akciju.

Potom je Messi udvostručio vodstvo, a u 69. minuti Rakitić je ubacio za Suareza, koji povisuje na 3:0. Konačni su rezultat postavili Messi i Suarez, a Rakitić je odigrao svih 90 minuta.

U 21. kolu Serie A Milan je na gostovanju kod Cagliarija slavio 2:1, a Nikola Kalinić asistirao je Kessieju za pobjednički pogodak crveno-crnih u 42. minuti susreta. Kalinić je odigrao cijelu utakmicu.

Inter je kod kuće podijelio bodove s Romom (1:1), a jedini je pogodak crno-plavih postigao Vecino u 86. minuti, glavom na centaršut Marcela Brozovića. Brozović je u igru ušao na poluvremenu, a Ivan Perišić igrao je od početka do kraja.

Asistenciju je upisao i Franko Andrijašević, u domaćoj pobjedi Genta nad Lokerenom 3:0. Hrvatski je veznjak u 63. minuti uposlio strijelca Jaremčuka za 2:0, nakon što je u igru također ušao na poluvremenu utakmice.