Preokret za treće mjesto Bundeslige

Rebić asistent za pobjedu Kovačevog Eintrachta

19.02.2018.

Eintracht iz Frankfurta na svom je terenu svladao RB Leipzig 2:1, a jednu je od ključnih uloga odigrao Ante Rebić.

Treću uzastopnu domaću pobjedu Eintracht je ubilježio protiv RB Leipziga, jednog od izravnih konkurenata za mjesto u europskim natjecanjima, unatoč Augustinovom pogotku u 13. minuti za vodstvo gostiju.

U 22. minuti rezultat je poravnao Chandler, a samo četiri minute poslije Ante Rebić prizemnim ubačajem s lijeve strane pronalazi strijelca Boatenga za preokret na pobjedničkih 2:1.

Rebić je igrao do 80. minute, kada ga je zamijenio Jović, a momčad bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača tim je uspjehom izbila na treće mjesto bundesligaškog poretka, preskočivši Bayer Leverkusen, RB Leipzig i Schalke.

Za drugoplasiranom Borussijom iz Dortmunda sastav iz Frankfurta zaostaje samo jedan bod, a u sljedećem kolu odlazi u goste Stuttgartu.