Sjajan niz napadača Vatrenih

Kramarić i Pjaca donijeli pobjede Hoffenheimu i Schalkeu

03.03.2018.

Hrvatski reprezentativci Andrej Kramarić i Marko Pjaca u subotu su osigurali pobjede svojim bundesligašima.

Hoffenheim je u sklopu 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva gostovao kod Augsburga te pobjedom 2:0 osvojio tri boda s kojima drži sedmo mjesto na tablici.

Ključni čovjek Hoffenheima bio je napadač Vatrenih Andrej Kramarić, koji je nakon pola sata igre sjajnim pogotkom glavom donio vodstvo svojoj momčadi, a potom je u 50. minuti odlično uposlio strijelca Gnabryja za potvrdu domaće pobjede.

Kramarić je igrao do 73. minute, kada ga je zamijenio Szalai, a u strijelce se upisivao u pet kola zaredom, postigavši ukupno šest pogodaka.

Za pobjedu Schalkea nad Herthom zaslužan je pak Marko Pjaca. U 37. minuti utakmice postigao je jedini, pobjedonosni pogodak za sastav iz Gelsenkirchena.

Na prizemni ubačaj s desne strane Pjaca je najbolje reagirao iz blizine, s ruba peterca, i pogodio gostujuću mrežu. Igrao je do 66. minute, a svoje je mjesto prepustio Schopfu.

Pjaci je to drugi pogodak u Bundesligi, nakon što je krajem siječnja osigurao bod protiv Hannovera (1:1).