Belgijska liga

Filipović za pobjedu, asistencija Andrijaševića

04.03.2018.

U 29. kolu belgijskog prvenstva Jakov Filipović donio je pobjedu svom Lokerenu, dok je Franko Andrijašević upisao asistenciju u porazu svog Genta.

Lokeren je gostovao kod Mouscrona i poveo već u drugoj minuti, kada je kazneni udarac realizirao Marić, a na 1:1 poravnao je Rotariu u 56. minuti dvoboja.

Igrala se 71. minuta kada je hrvatski branič Jakov Filipović postigao pogodak za konačnih 2:1 i sva tri boda Lokerena, koji je tako preskočio Mouscron na tablici i drži 13. mjesto.

Filipović je odigrao cijelu utakmicu.

Istovremeno je Gent ugostio Oostende te je poražen 3:2, a asistent za prvi pogodak Genta bio je Franko Andrijašević, u 76. minuti. U strijelce se upisao Janga, a Andrijašević je u igru ušao samo devet minuta ranije umjesto Čakvetadzea.

Lovre Kalinić branio je cijeli susret, a od početka do kraja u sastavu Oostendea igrao je Antonio Milić.