Dva gola za južnoameričko slavlje

Peruanci nadjačali Vatrene u Miamiju

24.03.2018.

U prvom nastupu u 2018. godini, hrvatska nogometna reprezentacija odmjerila je snage s Peruom, na stadionu Hard Rock u Miamiju, gdje je poražena 2:0.

PERU - HRVATSKA 2:0 (1:0)
Prijateljska utakmica.
Stadion Hard Rock, Miami, SAD.

Sudac: I. Elfath (SAD)

Strijelci: 1:0 - Carrillo (12'), 2:0 - Flores (48')

Žuti kartoni: Cueva (27'), Brozović (29'), Yotun (56'), Vrsaljko (76')

Drugi žuti/Crveni karton: Yotun (75')

Peru: Caceda, Trauco, Santamaria, Advincula, Ramos (od 72' Araujo), Tapia (od 84' Pena), Cueva (od 64' Benavente), Yotun, Flores (od 67' Hurtado), Carrillo (od 77' Aquino), Farfan (od 88' Ruidiaz). Izbornik: R. Gareca.

Hrvatska: Subašić, Strinić, Ćorluka, Vida, Vrsaljko, Brozović (od 56' Kovačić), Rakitić, Modrić, Perišić (od 77' Rebić), Mandžukić (od 72' Pjaca), N. Kalinić (od 64' Kramarić). Izbornik: Z. Dalić.

Vatreni su ovogodišnji put u Sjevernu Ameriku otvorili ogledom s Peruancima na stadionu Hard Rock u Miamiju. Bila je to prva utakmica Hrvatske protiv te južnoameričke nacije, još jednog sudionika Svjetskog prvenstva u Rusiji, a obje su reprezentacije željele testirati mogućnosti uoči svjetske smotre.

Izabranici Zlatka Dalića tom su prigodom po prvi puta nosili novu gostujuću garnituru dresova, a naposljetku su više razloga za slavlje imali igrači pod vodstvom Ricarda Garece, koji su slavili s dva gola razlike.

Prvi su pogodak postigli nakon 12. minuta igre, kada je Carrillo iskoristio propust hrvatske obrane, pucao, a lopta se odbila od Vide i završila iza Subašićevih leđa. Uzvratio je Rakitić pokušajem iz slobodnog udarca, no rezultat se do poluvremena više nije mijenjao.

Nastavak su Peruanci otvorili vrlo dobro i već u 48. minuti stigli do drugog pogotka. Farfan se probio do kaznenog prostora te uposlio Floresa koji iz blizine trese mrežu za, pokazat će se, konačnih 2:0.

Prigode su imali i sam Farfan te još jednom Flores, dok je Hrvatska najopasnija bila u samoj završnici susreta, koju je Peru zbog isključenja Yotuna odradio s igračem manje.

U tri je navrata pokušavao Kramarić, ali Caceda se nije dao svladati, a malo je nedostajalo Vrsaljku i Modriću za upis u listu strijelaca.

Sjevernoamerička turneja Vatrenih nastavlja se za četiri dana u Dallasu, kada je na rasporedu prijateljski susret s Meksikom.