Pobjede Liverpoola i Real Madrida

Lovren, Modrić i Kovačić na korak do finala Lige prvaka

25.04.2018.

Hrvatski reprezentativci Dejan Lovren, Luka Modrić i Mateo Kovačić nadomak su plasmana u finale elitnog europskog klupskog natjecanja.

U prvim polufinalnim utakmicama ovosezonskog izdanja Lige prvaka Liverpool je na svom Anfieldu svladao Romu 5:2, dok je Real Madrid u Münchenu nadjačao domaći Bayern 2:1.

Redsi su talijanskog predstavnika svladali pogocima Salaha (2), Firmina (2) i Manea, a poraz Rome u završnih su desetak minuta ublažili Džeko te Perotti iz kaznenog udarca. Branič Vatrenih Dejan Lovren igrao je cijelu utakmicu te zaradio i žuti karton.

Uzvrat u Rimu na rasporedu je u srijedu, 2. svibnja.

Bayern je na Allianz Areni poveo preko Kimmicha, a preokret Madriđana osigurali su Marcelo i Asensio. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odradio je svih 90 minuta, a Mateo Kovačić u igru je ušao u 83. minuti umjesto Casemira.

Uzvratni ogled na stadionu Santiago Bernbaeu igra se u utorak, 1. svibnja.

Ukoliko Liverpool i Real Madrid sačuvaju prednosti stečene u prvim dvobojima, Hrvatska će i ove godine imati pobjednika Lige prvaka. Impresivan niz započeo je Mario Mandžukić 2013. godine s Bayernom, nastavili Luka Modrić 2014. godine s Real Madridom i Ivan Rakitić 2015. godine s Barcelonom, da bi 2016. i 2017. godine titule zajednički osvojili Modrić i Mateo Kovačić u dresu Reala.