Pogoci hrvatskih nogometaša

Santini ublažio poraz Caena, Brekalo Wolfsburga

28.04.2018.

U Francuskoj, Caen je morao stisnuti ruku svom domaćinu Troyesu, dok je u Njemačkoj Wolfsburg ostao praznih ruku protiv HSV-a, a u liste strijelaca pritom su se upisali Ivan Santini i Josip Brekalo.

Tri kola prije kraja Ligue 1, nogometaši Caena gostovali su kod Troyesa i morali su priznati poraz (3:1), iako su poveli nakon samo četiri minute igre.

Tada je na ubačaj Guilberta natrčao hrvatski napadač Ivan Santini i dobrim udarcem glavom matirao domaćeg vratara. No, preokret Troyesu osigurali su autogol Vercoutrea te golovi Niveta i Suka.

Santini je odigrao cijelu utakmicu, a Caen drži 15. mjesto ligaškog poretka.

Wolfsburg je u 32. kolu Bundeslige dočekao HSV, a gosti iz Hamburga kući su odnijeli sva tri boda, također zahvaljujući pobjedi 3:1.

Strijelci za Hamburžane bili su Wood, Holtby i Waldschmidt, dok je jedini pogodak Wolfsburga potpisao mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo. Brekalo je u 78. minuti izveo dalekometni slobodan udarac, pri čemu je lopta prošla kroz šesnaesterac i naposljetku odsjela u mreži.

U igru je ušao na poluvremenu, umjesto Verhaegha, a Wolfsburg - prvi iznad zone ispadanja - ima 30 bodova, isto koliko i Mainz, uz utakmicu više. HSV ima 28, a posljednji je Köln.