Ligaški trofej nakon 24 godine

Marko Livaja prvak Grčke s AEK-om

30.04.2018.

Nogometaši atenskog AEK-a osvojili su domaće prvenstvo nakon 24 godine čekanja, a važan je doprinos tom velikom uspjehu dao hrvatski napadač Marko Livaja.

Grčko nogometno prvenstvo privodi se kraju, a titulu proslavlja AEK iz Atene, čije boje brani i Marko Livaja, bivši mladi reprezentativac Hrvatske.

AEK je do prvog mjesta stigao ispred momčadi PAOK-a te donedavnog prvaka Olympiakosa, i imat će priliku izboriti plasman u Ligu prvaka.

Livaja žuto-crni dres nosi na posudbi iz španjolskog Las Palmasa, a u osvajanje trofeja ugradio je osam pogodaka i pet asistencija.

AEK je posljednji put grčki naslov osvojio još 1994. godine, a ove je sezone u natjecanju po skupinama Europske lige snage odmjerio i s aktualnim hrvatskim prvakom, Rijekom. Na Rujevici su Grci slavili 2:1, dok je u Ateni bilo neriješenih 2:2.