Real Madrid izbacio Bayern

Modrić i Kovačić u trećem uzastopnom finalu Lige prvaka

02.05.2018.

Branitelj naslova Real Madrid prvi je ovosezonski finalist elitnog europskog klupskog natjecanja - Luka Modrić i Mateo Kovačić ponovno će se boriti za prestižni trofej.

Real Madrid izborio je priliku po treći put zaredom osvojiti naslov pobjednika Lige prvaka. Nakon trijumfa 2016. godine protiv Atletico Madrida i 2017. godine protiv Juventusa, zaigrat će i u ovogodišnjem finalu.

Španjolska je momčad prošli tjedan u Münchenu nadjačala Bayern 2:1, a u uzvratnoj utakmici na stadionu Santiago Bernabeu bilo je neriješenih 2:2.

Bavarci su rano poveli preko Kimmicha, a potom je Benzema s dva pogotka preokrenuo rezultat. U 63. minuti Rodriguez pogađa za izjednačenje, no rezultat se više nije mijenjao.

Luka Modrić i Mateo Kovačić zaigrali su u početnoj postavi aktualnog europskog prvaka, pri čemu je Modrić odradio cijeli dvoboj, a Kovačića je u 73. minuti zamijenio Casemiro.

Real će u finalu Lige prvaka u Kijevu snage odmjeriti s pobjednikom polufinalnog ogleda Liverpoola i Rome, a klub Dejana Lovrena ima prednost 5:2 iz prve utakmice.