Trofej za Klafurićevu Legiju

Antolić i Eduardo osvojili kup, Zoran Mamić dvostruku krunu

03.05.2018.

Naslov pobjednika Poljskog kupa pripao je varšavskoj Legiji, momčadi s izraženim hrvatskim "potpisom", dok je Mamićev Al-Ain nakon državne titule uzeo i Predsjednikov kup.

U finalu ovosezonskog izdanja Poljskog kupa sastali su se Legija iz Varšave te Arka Gdynia, a odlučujuću prednost Legiji su osigurali Niezgoda u 12. minute te Cafu u 29. minuti susreta.

Poraz Arke (2:1) ublažio je Soldecki duboko u sudačkoj nadoknadi, a u sastavu kluba iz Varšave cijelu je utakmicu odradio Domagoj Antolić, ujedno i asistent za prvi pogodak. Od 89. minute boje Legije branio je i Eduardo Alves da Silva, zamijenivši Kucharczyka, a finalnu je pobjedu na klupi Legije proslavio trener Dean Klafurić, koji je nedavno zamijenio Romea Jozaka.

Zoran Mamić odnedavno je vlasnik prvenstvene titule s Al-Ainom u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a tom je uspjehu dodao i osvajanje Predsjednikovog kupa te se tako okitio dvostrukom krunom.

Al-Ain je u finalu tog natjecanja pobijedio Al-Wasl, također 2:1. Pogotke su postigli Ahmed i Berg, a nakon isključenja Ahmeda u završnici dvoboja Al-Wasl je postigao počasni pogodak preko Caneda.