Pobjeda nad Zenitom potvrdila titulu

Vedran Ćorluka prvak Rusije s Lokomotivom

05.05.2018.

Subotnjom pobjedom nad Zenitom moskovski je Lokomotiv, čije boje brani i Vedran Ćorluka, osigurao prvo mjesto na tablici ruskog prvenstva.

Dokapetan Vatrenih Vedran Ćorluka slavi naslov prvaka Rusije nakon što je njegova momčad pred svojim navijačima svladala Zenit iz St. Peterburga 1:0 te kolo prije kraja stekla nedostižnu prednost na vrhu poretka.

Odlučujući je pogodak postigao Eder u 87. minuti dvoboja, a Ćorluka je odigrao prvo poluvrijeme. U nastavku ga je zamijenio Pejčinović.

Hrvatski je branič propustio prvi dio sezone zbog dugotrajnog oporavka od ozljede, a po proljetnom povratku dao je svoj doprinos velikom uspjehu Lokomotiva.

Moskovljani su na prvom mjestu sa 60 bodova, a drugoplasirani gradski rival Spartak - za koga nastupa Mario Pašalić - ima 53 boda i dvije utakmice do kraja natjecanja.