Monaco pobijedio Caen, preokret Angersa

Santini zabio Subašiću, strijelac i Pavlović

06.05.2018.

U francuskom nogometnom prvenstvu u nedjelju su se u liste strijelaca upisali Ivan Santini - protiv Subašićevog Monaca - te Mateo Pavlović.

U 36. kolu Ligue 1 Caen je ugostio Monaco, a momčad iz Kneževine povela je već u 12. minuti preko Sylle. Igrala se 40. minuta kada je hrvatski napadač Ivan Santini efektno naciljao gornji kut reprezentativnog vratara Danijela Subašića te ispisao 1:1 na semaforu.

Pobjeda je ipak pripala Subašiću i njegovim suigračima - Sylla je u prvoj minuti sudačkoj nadoknade iskoristio brojčanu nadmoć Monaca nakon isključenja Genevoisa i zabio za 2:1. Subašić i Santini odradili su cijelu utakmicu za svoje momčadi.

Angers je istovremeno gostovao kod Metza te zahvaljujući pogotku Molleta iz 20. minute bio u zaostatku sve do prve minute sudačke nadoknade. Tada je Angers izveo korner, a nakon pogođenog okvira gola prvi reagira hrvatski branič Mateo Pavlović i šalje loptu u mrežu za izjednačenje na 1:1.

Naposljetku je Angers stigao i pobijediti, s obzirom da je Tait u trećoj minuti nadoknade zabio za 2:1, a Pavlović je igrao od početka do kraja utakmice.