Titula za dvojicu Hrvata

Ćaleta-Car strijelac, RB Salzburg ponovno prvak Austrije

06.05.2018.

Duje Ćaleta-Car i Marin Pongračić u nedjelju su slavili naslov austrijskog prvaka, nakon pobjede nad Sturmom - u koju je Ćaleta-Car ugradio jedan pogodak.

Red Bull iz Salzburga po peti je put zaredom najbolja momčad Austrije. Novu su titulu nogometaši iz Mozartovog grada osigurali domaćim slavljem protiv Sturma iz Graza (4:1).

Gosti su, doduše, poveli u 40. minuti, no uslijedio je veliki preokret: Hwang je pogodio za poravnanje na kraju prvog dijela, a u 54. minuti mladi reprezentativac Duje Ćaleta-Car postiže pogodak za vodstvo RB Salzburga 2:1.

Posao su potom dovršili Onguene i Dabbur, za nedostižnu prednost nad drugoplasiranim Sturmom - 14 bodova tri kola prije kraja prvenstva.

Ćaleta-Car je igrao do 66. minute, kada ga je zamijenio Lainer, a Marin Pongračić odradio je cijeli susret.