Visoke pobjede Standarda i Intera

Čop precizan u golijadi, Brozović dvostruki asistent

06.05.2018.

Marcelo Brozović ugradio je dvije asistencije u pobjedi Intera kod Udinesea, dok je Duje Čop upisao jedan pogodak u domaćem slavlju Standarda nad Genkom.

U sklopu 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju svladao Udinese 4:0, a hrvatski je dvojac Marcelo Brozović - Ivan Perišić ponovno pružio dobru partiju i dao važan obol uspjehu svog kluba.

Brozović je u 12. minuti iz kornera asistirao Ranocchiji za vodstvo crno-plavih, a nakon pogotka Rafinhe za 2:0, uposlio je i Icardija u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Na Brozovićevu je dugu loptu iz svoje polovice napadač Intera zabio za 3:0.

Na početku drugog poluvremena isključen je Fofana nakon što je nagazio upravo Perišića, a Perišićev je blokirani udarac iz 71. minute završio kod Valera, koji postavlja konačnih 4:0.

Brozović i Perišić igrali su svih 90 minuta za Inter, kao i Andrija Balić u momčadi Igora Tudora, dok je Stipe Perica u igru ušao u 79. minuti umjesto Lasagne.

Uvjerljivom pobjedom nad Genkom (5:0), Standard iz Liegea ostao je u utrci za naslov prvaka u Belgiji, a četvrti je pogodak Standarda u nedjelju bio djelo hrvatskog napadača Duje Čopa.

Čop je precizan bio u 83. minuti, nedugo nakon svog ulaska u igru umjesto Emonda. Na tablici vodi Club Brugge Ivana Leke, Mateja Mitrovića i Ivana Tomečaka s 42 boda, dva više od Anderlechta i četiri više od Standarda.