Juventus svladao Milan

Mandžukić protiv Kalinića osvojio Talijanski kup

09.05.2018.

Nogometaši Juventusa po četvrti su put zaredom osvojili naslov pobjednika Talijanskog kupa, čime je Mario Mandžukić postao bogatiji za još jedan vrijedan trofej.

U finalnoj je utakmici Coppa Italije torinska Stara dama nadvisila crveno-crne iz Milana rezultatom 4:0, iako se mreže nisu tresle sve do 56. minute, kada je Benatia doveo Juventus u vodstvo.

Tu je prednost ubrzo udvostručio Costa, a još brže utrostručio ponovno Benatia. U 76. minuti, nakon Juventusovog udarca iz kuta, autogol je postigao Nikola Kalinić i tako zaključio susret na Olimpijskom stadionu u Rimu.

U srazu dvojice napadača Vatrenih, Mario Mandžukić odradio je svih 90 minuta u dresu Juventusa, dok je Kalinić za Milan nastupio u zadnjih pola sata, nakon ulaska umjesto Cutronea.

Juventusu je to bila ukupno 13. titula pobjednika Kupa, a u prvenstvu još mora potvrditi praktično nedostižnu prednost za novu dvostruku krunu.