Ušao s klupe i dao doprinos

Sjajna asistencija Rakitića u uvjerljivoj pobjedi Barcelone

10.05.2018.

Dokapetan hrvatske reprezentacije Ivan Rakitić dao je vrlo lijep obol ligaškoj pobjedi Barcelone nad Villarrealom.

Novi prvaci Španjolske, igrači Barcelone, ugostili su u srijedu navečer Villarreal u odgođenom dvoboju 34. kola Primere te slavili s visokih 5:1, a u prvom su se dijelu u listu strijelaca upisali Coutinho, Paulinho i Messi.

U nastavku je Sansone postigao pogodak za goste, a u samoj završnici domaćin je s dva nova pogotka zapečatio pobjedu. Igrala se 87. minuta kada je veznjak Vatrenih Ivan Rakitić oduzeo loptu i efektnim prodorom po desnoj strani izbacio iz igre svoje čuvare te nesebično poslužio Dembelea na drugoj vratnici za 4:1.

Dembele je precizan bio i u sudačkoj nadoknadi, a Rakitić je za Barcelonu nastupao od 65. minute, kada je zamijenio Busquetsa.

Sevilla je na svom terenu svladala Real Madrid 3:2, pri čemu je Mateo Kovačić odigrao cijelu utakmicu, a Luka Modrić nije nastupio za Kraljevski klub.

Barcelona je nedostižna na vrhu Primere s 90 bodova, a osvajanjem Kupa ove je sezone osigurala dvostruku domaću krunu.