Hoffenheim osigurao plasman u LP

Kramarić strijelac i asistent, Brekalo potvrdio pobjedu

12.05.2018.

Andrej Kramarić i njegov Hoffenheim osvojili su treće mjesto u njemačkom nogometnom prvenstvu, dok je Wolfsburg Josipa Brekala osigurao mjesto u doigravanju za ostanak.

U posljednjem bundesligaškom kolu Hoffenheim je ugostio Borussiju iz Dortmunda u izravnom okršaju za treće mjesto na tablici te stigao do pobjede 3:1, kojom je izborio i plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Taj je uspjeh Hoffenheim uvelike proslavio na krilima napadača Vatrenih Andreja Kramarića, koji je u 26. minuti preciznim prizemnim udarcem kaznio propust gostujuće obrane, da bi u 63. minuti, nedugo nakon Borussijinog izjednačenja, proigrao Szalaija za novo vodstvo domaćina.

"Točku na i" postavio je Kaderabek iz gužve u 73. minuti, a Kramarić je igrao do desetak minuta prije kraja, kada ga je zamijenio Polanski.

U listu strijelaca ove se subote upisao i mladi reprezentativac Josip Brekalo, koji je pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade zapečatio pobjedu Wolfsburga nad Kölnom (4:1).

Brekalo je odigrao cijelu utakmicu, a Wolfsburg je plasmanom na 16. mjesto izborio priliku ostati u prvoligaškom društvu. Kroz dvije će utakmice doigravanja protiv trećeplasiranog drugoligaša Holstein Kiela pokušati zadržati elitni status.