Legia Varšava uzela titulu

Antolić, Eduardo i trener Klafurić postali prvaci Poljske

21.05.2018.

Hrvatski nogometaši u redovima varšavske Legije, predvođeni hrvatskim trenerom, slave naslov poljskog prvaka.

U nedjelju je pala odluka o novom prvaku Poljske, a titula je po 14. put završila u vitrinama varšavske Legije, čije boje brane Domagoj Antolić i Eduardo Alves da Silva. Trenersku funkciju pak obnaša Dean Klafurić, nakon odlaska Romea Jozaka u travnju.

Legia je u posljednjem kolu gostovala kod Lecha iz Poznana te povela u devetoj minuti upravo pogotkom Antolića, a na 2:0 povisio je Kucharczyk u 69. minuti. Utakmica je potom prekinuta zbog izgreda te je registrirana pobjedom sastava iz Varšave, koji je tako mogao započeti proslavu.

Antolić je igrao sve do prekida, a Eduardo je ostao među pričuvama svoje momčadi.

Drugo je mjesto pripalo Jagielloniji Ivana Runje, a treći je Lech Marija Šituma, klub koji je do početka svibnja vodio Nenad Bjelica.