Slijedi osmina finala

Tri od tri: Maksimalna Hrvatska ide na Dansku!

26.06.2018.

Hrvatska nogometna reprezentacija sa savršenim učinkom odlazi u ranije izboreni drugi krug Svjetskog prvenstva. Pobjeda nad Islandom 2:1 osigurala je prvo mjesto u Skupini D i ogled s Danskom.

ISLAND - HRVATSKA 1:2 (0:0)
SP 2018., Skupina D, 3. kolo.
Rostov Arena, Rostov na Donu.

Sudac: A. Mateu Lahoz (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Badelj (53'), 1:1 - G. Sigurdsson (76' - 11m), 1:2 - Perišić (90')

Žuti kartoni: Pjaca (14'), Hallfredsson (59'), Finnbogason (64'), Jedvaj (83'), Saevarsson (84')

Island: Halldorsson, Saevarsson, Ingason, R. Sigurdsson (70' Sigurdarson), Magnusson, Gunnarsson, Hallfredsson, G. Sigurdsson, J. Gudmundsson, Bjarnason (90' Traustason), Finnbogason (85' A. Gudmundsson). Izbornik: H. Hallgrimsson.

Hrvatska: L. Kalinić, Pivarić, Ćaleta-Car, Ćorluka, Jedvaj, Badelj, Kovačić (81' Rakitić), Perišić, Modrić (65' Bradarić), Pjaca (70' Lovren), Kramarić. Izbornik: Z. Dalić.

Vatreni su u svom trećem nastupu u Skupini D Svjetskog prvenstva u Rusiji svladali reprezentaciju Islanda 2:1 te potvrdili prvo mjesto s maksimalnim učinkom i osigurali sraz s Dancima u osmini finala.

Islanđani su, doduše, u završnih petnaestak minuta prvog dijela bili bliže vodstvu, s obzirom na opasne udarce Magnussona, Sigurdssona, Bjarnassona, Finnbogasona i Gunnarssona. Zahvaljujući njihovoj nepreciznosti te odličnim reakcijama hrvatskog bloka i raspoloženog L. Kalinića, na odmor se otišlo s 0:0.

Početkom nastavka, na scenu je stupio Badelj te u 51. minuti sjajnim udarcem pogodio okvir gola, da bi dvije minute poslije Pivarićev prodor po lijevoj strani izvrsnom reakcijom pretvorio u hrvatsko vodstvo.

No, Island je odmah nastavio pritiskati, pri čemu je Ingason također zatresao prečku, a trud im se isplatio u 76. minuti. Tada je Lovren igrao rukom u šesnaestercu, a Sigurdsson je bio neumoljivi realizator.

U uzbudljivim završnim minutama Perišić i Rakitić bili su nakon slobodnih udaraca blizu drugom hrvatskom pogotku, a "točku na i" stavio je Perišić, nakon oduzete lopte i asistencije igrača utakmice Badelja. Perišić je silovitim udarcem s lijeve strane zaključio akciju za 2:1.

Utakmicu osmine finala protiv Danske Hrvatska će igrati u nedjelju, 1. srpnja, u Nižnjem Novgorodu, s početkom u 20:00 sati po hrvatskom vremenu.