Poraženi Južnoamerikanci

Francuska i Belgija prvi polufinalisti SP-a

07.07.2018.

U petak su odigrane prve dvije četvrtfinalne utakmice svjetske smotre u Rusiji, a radovali su se europski predstavnici, Francuska i Belgija.

Francuska je do polufinala stigla pobjedom nad Urugvajem 2:0 u Nižnjem Novgorodu. Urugvaj je nastupio bez jedne od ključnih karika, ozlijeđenog Cavanija, a Francuze je u vodstvo doveo Varane pogotkom glavom u 40. minuti.

Pobjedu aktualnog europskog doprvaka potvrdio je Griezmann u 61. minuti, udarcem iz daljine koji je urugvajski vratar Muslera propustio preko gol-crte.

Belgija je do svog drugog polufinala u povijesti stigla preko Brazila u Kazanu. Povela je autogolom Fernandinha nakon 13 minuta igre, a vodstvo udvostručila protunapadom iz 31. minute, koji je vrlo dobrim udarcem okončao De Bruyne.

Samo tri minute po svom ulasku u igru, u 76. minuti, na 2:1 smanjio je Renato Augusto, no Brazilci nisu uspjeli do doći do poravnanja te su se oprostili od turnira.

Francuska i Belgija za ulazak u finale borit će se 10. srpnja u St. Peterburgu.