Sjajan početak hrvatskog napadača

Santini hat-trickom obilježio ligaški debi za Anderlecht

28.07.2018.

Hrvatski napadač Ivan Santini odličnim je nastupom debitirao u dresu Anderlechta u belgijskoj ligi.

Anderlecht je u prvom kolu novog izdanja belgijskog nogometnog prvenstva gostovao kod Kortrijka te ubilježio visoku pobjedu 4:1, uvelike zahvaljujući svom napadačkom pojačanju, Hrvatu Ivanu Santiniju.

Santini je prvi pogodak postigao već u trećoj minuti, a nakon pola sata igre Dimata je povisio na 2:0. Na početku drugog poluvremena Santini postiže svoj drugi pogodak, da bi u 73. minuti upotpunio hat-trick, za vodstvo Anderlechta 4:0.

Poraz domaćina autogolom je ubilježio Vranješ pet minuta prije kraja, a Santini je igru napustio u 75. minuti, kada ga je zamijenio Dauda.

Santini je u Belgiji igrao od 2013. do 2016. godine, braneći boje upravo Kortrijka te Standarda iz Liegea, a u Anderlecht je stigao nakon dvije sezone provedene u francuskom Caenu.