Drugo kolo Bundeslige

Kramarić potvrdio pobjedu, Brekalo dvostruki asistent

01.09.2018.

U subotnjem programu njemačkog nogometnog prvenstva istaknute su uloge imali Andrej Kramarić i Josip Brekalo.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić zapečatio je domaću ligašku pobjedu Hoffenheima nad Freiburgom (3:1), bijegom u sudačkoj nadoknadi kada je poslao loptu u praznu gostujuću mrežu.

Prva je dva pogotka za Hoffenheim postigao Szalai, u 50. i 63. minuti, nakon što je Freiburg u prvom dijelu poveo preko Heintza. Kramarić je u igru ušao u 44. minuti, umjesto Nuhua.

Istim je rezultatom Wolfsburg slavio na gostovanju kod Bayera u Leverkusenu, također nakon suparničkog vodstva - precizan je za Apotekare bio Bailey u 24. minuti.

Igrala se 36. minuta kada je mladi reprezentativac Josip Brekalo pronašao Gerhardta, koji uz pomoć Bayerovog vratara trese mrežu za 1:1, a u 55. minuti Weghorst pogađa za prednost Wolfsburga 2:1. Već u 60. minuti Brekalo asistira i Steffenu za završnih 3:1.

Brekalo je odradio cijeli dvoboj u dresu Wolfsburga, dok je Tin Jedvaj ostao među Bayerovim pričuvama.