Barcelona pobijedila Tottenham

Prekrasan pogodak Ivana Rakitića na Wembleyju

03.10.2018.

Dokapetan hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić dao je važan doprinos novoj pobjedi Barcelone u Ligi prvaka, u vrlo sadržajnom gostovanju kod Tottenhama.

Barcelona je s Wembleyja odnijela sva tri boda, zahvaljujući pobjedi nad Tottenhamom 4:2, a reprezentativni veznjak Ivan Rakitić susret je započeo u udarnoj postavi gostiju.

Već u drugoj minuti Barcelona je povela preko Coutinha, a u 28. minuti Rakitić je izvrsnim volejem izvan kaznenog prostora povisio vodstvo svoje momčadi na 2:0.

U drugom su poluvremenu Kane i Lamela pogađali za Tottenham, no oba je puta Messi imao odgovor te je Barcelona zadržala maksimalan učinak u Skupini B. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu.

Na tablici vode Barcelona i Inter s po šest bodova, dok su Tottenham i PSV bez bodova. Inter je u gostima pobijedio PSV 2:1, pri čemu su Ivan Perišić i Marcelo Brozović igrali od početka do kraja, a Šime Vrsaljko nije nastupio.