Pobjede Juventusa, Reala i Eintrachta

Mandžukić strijelac, Modrić i Rebić asistenti

12.11.2018.

Mario Mandžukić u nedjelju je postigao vodeći pogodak za Juventus u pobjedi nad Milanom, Luka Modrić asistirao je u pobjedi Real Madrida protiv Celte, dok je Ante Rebić asistirao u pobjedi Eintrachta nad Schalkeom.

Juventus je u posljednjoj utakmici 12. kola Serie A gostovao kod Milana i pobijedio 2:0, a prvi je pogodak za Staru damu nakon samo osam minuta igre postigao Mario Mandžukić.

Mandžukić je nadskočio svog čuvara i glavom zatresao mrežu nakon ubačaja Alexa Sandra, a nakon promašenog kaznenog udarca Higuaina, pobjedu Juventusa potvrdio je Ronaldo u 81. minuti.

Hrvatski je napadač igrao od početka do kraja utakmice, a Alen Halilović ostao je među Milanovim pričuvama. Ivan Strinić zbog problema sa srcem nije konkurirao za susret.

Kapetan Vatrenih Luka Modrić odigrao je cijeli dvoboj u Vigu, gdje je Real Madrid svladao domaću Celtu 4:2. Modrić je ujedno bio i asistent za vodeći pogodak Madriđana, u 23. minuti, kada je uposlio strijelca Benzemu.

Uz autogol Cabrala, pogotke su za Real Madrid postigli i Ramos s bijele točke te Ceballos, a za Celtu Mallo i Mendez.

Eintracht je pred svojim navijačima nadjačao Schalke rezultatom 3:0, a asistent za vodeći pogodak momčadi iz Frankfurta također je bio hrvatski reprezentativac - Ante Rebić. U listu strijelaca upisao se u 61. minuti Jović, koji je potom postigao i drugi pogodak, a posao je dovršio Haller.

Rebić je odradio svih 90 minuta, a Eintracht se tako bodovno poravnao s Bayernom Nike Kovača.