Pobjede Eintrachta i CSKA

Kramarić i Rebić strijelci, Vlašić asistent

24.11.2018.

Reprezentativni napadači Andrej Kramarić i Ante Rebić upisali su u subotu nove bundesligaške pogotke, a Nikola Vlašić u petak je asistirao u pobjedi svoje momčadi u ruskom prvenstvu.

U sklopu 12. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hoffenheim je gostovao u Berlinu kod Herthe te odigrao neriješenih 3:3, a za drugi se pogodak svog kluba pobrinuo Andrej Kramarić.

Napadač Vatrenih u desetoj je minuti primio dugačku loptu vratara Baumanna te je primirio i silovito poslao u mrežu za vodstvo Hoffenheima 2:0. Prvi je pogodak bio djelo Demirbaya, smanjio je Ibišević, a na 3:1 povisio je Bičakčić. U završnih dvadesetak minuta Leckie i Lazaro donose bod domaćinu.

Kramarić je igrao do 79. minute, kada ga je zamijenio Bittencourt.

Eintracht je na gostovanju kod Augsburga pobijedio 3:1, a nakon De Guzmana na početku prvog i Hallera na početku drugog poluvremena, treći je pogodak za sastav iz Frankfurta postigao Ante Rebić. Precizan je bio u 68. minuti, lako okončavši akciju nakon asistencije Da Coste.

Počasni pogodak za Augsburg postigao je Cordova na samom kraju susreta, a Rebić je igrao od početka do kraja utakmice.

CSKA iz Moskve slavio je u petak na gostovanju kod Ahmata rezultatom 2:0. Za vodstvo je pogodio Magnusson u 57. minuti, a u šestoj minuti sudačke nadoknade Nikola Vlašić poslužio je tek ušlog Žamaletdinova, koji postavlja konačni ishod.

Vlašić i oporavljeni Kristijan Bistrović odradili su svih 90 minuta za goste, a Zoran Nižić nije konkurirao za sastav domaćina.