Doveo Atletico u vodstvo

Treći pogodak Nikole Kalinića u tri utakmice

16.12.2018.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić ponovno se upisao u listu strijelaca svog Atletico Madrida, u gostujućoj pobjedi kod Valladolida.

Atletico Madrid je kod Valladolida gostovao u sklopu 16. kola španjolskog prvenstva, a Nikola Kalinić postigao je vodeći pogodak za momčad Diega Simeonea, završivši akciju u 26. minuti na proigravanje Griezmanna.

Griezmann je u 45. minuti realizirao kazneni udarac za 2:0, a u 57. i 63. minuti Valladolid se vratio u igru, izjednačivši pogotkom Calera i autogolom Nigueza na 2:2.

Pobjedu Atletico Madridu ipak je donio Griezmann deset minuta prije kraja utakmice (3:2), a Kalinića je u 69. minuti zamijenio Vitolo. Duje Čop zbog bolesti nije konkurirao za sastav Valladolida.

Hrvatskom je napadaču to bio treći pogodak u tri uzastopne utakmice u španjolskim natjecanjima, nakon što je zatresao mrežu Sant Andreua u Kupu kralja te Alavesa u Primieri.