Pobjeda protiv Mamićevog Al Aina

Modrić strijelac i asistent, Realu novi svjetski naslov

22.12.2018.

Kapetan Vatrenih Luka Modrić po treći je put zaredom svjetski klupski prvak, zahvaljujući pobjedi Real Madrida nad Al Ainom 4:1, u koju je ugradio pogodak i asistenciju.

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva u Abu Dhabiju sastali su se europski prvak i branitelj naslova Real Madrid te prvak zemlje domaćina, Al Ain - pod vodstvom Zorana Mamića.

Luka Modrić, kapetan hrvatske nogometne reprezentacije, bio je u početnoj postavi Kraljevskog kluba te je u 14. minuti lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo svoju momčad u vodstvo.

Na 2:0 povisio je Llorente u 60. minuti, da bi Modrić u 79. minuti izveo udarac iz kuta te asistirao Ramosu, koji glavom postiže treći pogodak Real Madrida.

Shiotani je u 86. minuti zatresao mrežu za počasni pogodak Al Aina, a konačnih 4:1 postavio je Nader autogolom u sudačkoj nadoknadi vremena.

Modrić je igrao do samog kraja utakmice te je tako na samom izmaku 2018. godine dodao još jedan trofej u svoje vitrine.

Treće je mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu pripalo River Plateu. Argentinci su svladali Kashima Antlerse 4:0.