Benković potvrdio pobjedu Celtica

Mandžukić donio pobjedu Juventusu, Perišić bod Interu

22.12.2018.

U subotnjim ligaškim utakmicama u Italiji, Mario Mandžukić i Ivan Perišić odigrali su ključne uloge, a Filip Benković upisao se u strijelce u prvenstvenoj pobjedi Celtica.

Juventus je zadržao osam bodova prednosti na vrhu Serije A zahvaljujući minimalnoj pobjedi u derbiju s Romom, a strijelac odlučujućeg pogotka bio je hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Igrala se 35. minuta kada je De Sciglio ubacio, a Mandžukić glavom pronašao put do mreže. Tih 1:0 ostalo je na semaforu sve do kraja utakmice.

Mandžukić je odradio cijeli susret, a Ante Ćorić nije konkurirao za sastav Rome.

Chievo je u sklopu 17. kola dočekao Inter, a gosti iz Milana poveli su u 39. minuti, kada je D'Ambrosio uposlio ofenzivca Vatrenih Ivana Perišića, koji iz blizine završava akciju.

Domaćin je izborio bod u sudačkoj nadoknadi drugog dijela, kada je precizan bio Pelissier. U redovima Intera Perišić, Marcelo Brozović i Šime Vrsaljko igrali su od početka do kraja, dok je Adrian Šemper ostao među pričuvama Chieva.

U 19. kolu škotskog prvenstva Celtic je kod kuće svladao Dundee 3:0, a strijelac posljednjeg, trećeg pogotka za domaćine bio je mladi reprezentativac Filip Benković. U 69. minuti pogodio je nakon odbijene lopte, a odigrao je cijelu utakmicu.