Kovačić asistirao u pobjedi Chelseaja

Lijep pogodak Lovrena, Mandžukić asistent za bod, Srna za pobjedu

26.12.2018.

Reprezentativni branič Dejan Lovren postigao je vodeći pogodak Liverpoola u pobjedi protiv Newcastlea, Mario Mandžukić asistirao je za remi Juventusa kod Atalante, Darijo Srna za pobjedu Cagliarija protiv Genoe, a Mateo Kovačić u pobjedi Chelseaja kod Watforda.

U sklopu 19. kola Premiershipa, Liverpool je kod kuće pobijedio Newcastle 4:0 te povećao svoju prednost na tablici na šest bodova, a mrežu gostiju načeo je branič Vatrenih Dejan Lovren.

Igrala se 11. minuta kada je pogodio vrlo lijep volej za 1:0, a nedugo poslije odmora tu je prednost udvostručio Salah s bijele točke. U završnici su Shaqiri i Fabinho zapečatili slavlje Liverpoola, a Lovren je odigrao cijelu utakmicu.

Chelsea je kao gost slavio kod Watforda 2:1, a Mateo Kovačić ubilježio je asistenciju pri prvom pogotku svoje momčadi. U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena proigrao je strijelca Hazarda.

Kovačić je igrao do 80. minute, kada ga je zamijenio Barkley.

Vodeća momčad Serie A, Juventus, remizirala je kod Atalante 2:2, a konačni je rezultat postavio Ronaldo u 78. minuti, nakon što mu je glavom loptu spustio hrvatski napadač Mario Mandžukić.

Mandžukić je odradio svih 90 minuta, a u početnoj postavi Atalante zaigrao je Mario Pašalić. Zamijenjen je u 67. minuti.

Cagliari je kod kuće nadjačao Genou 1:0, pri čemu se odlučujući trenutak zbio u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Bivši kapetan Hrvatske Darijo Srna ubacio je s desne strane, a lopta je došla do Fariasa koji pronalazi put do mreže.

Srna je igrao od početka do kraja utakmice, Filip Bradarić u igru je ušao u 87. minuti, a Marko Pajač ostao je među pričuvama Cagliarija.