Učinkoviti Vatreni

Perišić i Rebić na listi strijelaca, Rakitić među asistentima

24.02.2019.

Ivan Perišić zatresao je ovog vikenda mrežu Fiorentine, Ante Rebić onu Hannovera, a Ivan Rakitić upisao je asistenciju protiv svog bivšeg kluba, Seville.

Fiorentina i Inter odigrali su neriješenih 3:3 u sklopu 25. kola talijanskog nogometnog prvenstva, a Ivan Perišić i Marcelo Brozović bili su dio udarne postave crno-plavih.

Domaćini su poveli autogolom De Vrija već u prvoj minuti, no uzvratili su Vecino i Politano, a u 52. minuti Perišić pogađa iz kaznenog udarca za vodstvo Intera 3:1.

Do kraja utakmice Fiorentina je ipak došla do boda zahvaljujući Murielu i Veretoutu, a Brozović i Perišić odradili su cijeli susret. Šime Vrsaljko ne konkurira za nastup zbog ozljede, a Marko Pjaca zaigrao je za Viole od 58. minute, umjesto Benassija.

U 23. kolu Bundeslige Eintracht je gostovao kod Hannovera, a vodeći pogodak za frankfurtski sastav postigao je Ante Rebić u 54. minuti, preciznom realizacijom u suprotnu stranu.

Potom su pobjedu Eintrachta 3:0 potvrdili Jović i Kostić, a Rebića je u sudačkoj nadoknadi zamijenio Gaćinović. Josip Elez nije igrao za Hannover zbog ozljede.

U Primeri je odigrano 25. kola, a Barcelona je kod Seville slavila 4:2, uz jubilarni 50. hat-trick Lionela Messija. Prvi je pogodak Argentinac efektno postigao u 26. minuti, na ubacivanje bivšeg kapetana Seville, hrvatskog dokapetana Ivana Rakitića.

Rakitić je igrao od početka do kraja utakmice, a Marko Rog našao se u početnoj postavi Seville. Zamijenjen je u 62. minuti, kada je mjesto prepustio Mesi.