Hrvatska veza u Belgiji

Pobjeda Anderlechta: Santini strijelac, Milić asistent

03.03.2019.

U susretu belgijskog nogometnog prvenstva između Lokerena i Anderlechta ključne su uloge odigrali i hrvatski igrači - Ivan Santini zatresao je mrežu, a Antonio Milić upisao asistenciju.

Anderlecht je na gostovanju kod posljednjeplasiranog Lokerena slavio rezultatom 2:1, a u vodstvo ga je doveo hrvatski napadač Ivan Santini, pogotkom glavom na asistenciju Appiaha u 16. minuti susreta.

Tu je prednost udvostručio Gerkens u 67. minuti, na asistenciju hrvatskog braniča Antonija Milića, koji je deset minuta poslije napustio teren. Zamijenio ga je Obradović.

Santini je odigrao cijelu utakmicu, a počasni pogodak za domaćina postigao je Cevallos u 81. minuti. U sastavu Lokerena svih je 90 minuta odradio Jakov Filipović.

Nakon 28 odigranih kola, Anderlecht na tablici drži šestu poziciju, s minimalnim zaostacima za Standardom iz Liegea i St. Truidenom.