Potez za pobjedu AEK-a

Rakitić i Livaja asistirali, prvijenac Pajača za Empoli

18.03.2019.

Bivši mladi reprezentativac Marko Pajač odigrao je jednu od ključnih uloga u ligaškoj pobjedi nad Frosinoneom, a Ivan Rakitić i Marko Livaja upisali su asistencije u slavljima Barcelone i AEK-a.

Marko Pajač u siječnju je otišao na posudbu iz Cagliarija u Empoli, a svoj je prvijenac u novom dresu postigao ove nedjelje u pobjedi nad Frosinoneom 2:1.

Caputo je doveo Empoli pogotkom s bijele točke u 20. minuti, a nekadašnji mladi reprezentativac Hrvatske precizan je bio s desetak metara u 38. minuti dvoboja. Poraz gostiju ublažio je Valzania sredinom nastavka, a Pajač je igrao do 69. minute.

U Španjolskoj je vodeća Barcelona uspješno odradila gostovanje kod Betisa uz hat-trick Messija (4:1), a asistent je Argentincu za posljednji pogodak bio dokapetan Vatrenih Ivan Rakitić. U 85. minuti na njegovo je kratko dodavanje Messi efektno poslao loptu pod prečku. Samo tri minute poslije Rakitić je svoje mjesto prepustio Aleni.

Atenski AEK sva je tri boda osvojio na gostovanju kod Atromitosa (1:0), u izravnom dvoboju za treće mjesto prvenstvenog poretka.

Hrvatski napadač Marko Livaja u igru je ušao u 36. minuti, a pet minuta prije kraja utakmice proigrao je strijelca Albanisa za jedini pogodak na susretu.